Oferta agencji interaktywnej

Responsive Web Design

 

 

 

Ponad 1/3 internautów aktywnie korzysta ze smartfonów przeglądając strony internetowe. Budujemy strony wykorzystując technologięResponsive Web Design (RWD), które automatycznie dostosowują się do wielkości ekranów, z których korzystają użytkownicy.

 

Czym jest Responsive Web Design?

 

  • Responsive Web Design to nowa technologia budowania serwisów Internetowych  rekomendowana przez Google
  • Serwis zbudowany w Responsive Web Design automatycznie dostosowuje layout graficzny i schemat nawigacji do rozdzielczości urządzeń, z których korzystają użytkownicy (komputer, tablet, smartfon)
  • Responsive Web Design pozwala na skalowanie modułów i zdjęć na ekranie, zmianę rozmiaru czcionek oraz wzajemnego położenia poszczególnych elementów serwisu, a także ukrywanie elementów layoutu, które uważamy za zbędne dla użytkowników urządzeń mobilnych
  • Strona zbudowana w RWD jest w pełni czytelna, intuicyjna i funkcjonalna na każdym urządzeniu służącym do przeglądania sieci
  • Technologia Responsive Web Design nie polega na budowaniu oddzielnej strony dedykowanej dla urządzeń mobilnych! Budujemy jeden serwis, który dynamicznie dostosowuje się do używanego przez internautę urządzenia. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty związane z budowaniem dedykowanego serwisu mobilnego oraz jego obsługą.

 

Dlaczego Responsive Web Design jest tak istotny?

 

  • W czerwcu 2012 Google na swoim oficjalnym blogu dla webmasterów zdecydowanie zarekomendowało budowanie stron przy użyciu technologii Responsive Web Design. Zasugerowało, że strony responsywne mogą oczekiwać lepszego pozycjonowania. Więcej informacji dostępnych tutaj.
  • Serwis responsywny odpowiada na zjawisko dynamicznego wzrostu ilości urządzeń mobilnych wśród internautów – tak zbudowany serwis jest przygotowany na nowe urządzenia i rozdzielczości, które będą się pojawiać w przyszłości . Strona zbudowana w RWD nie zestarzeje się tak, jak strony budowane wyłącznie pod kątem użytkowników komputerów.
  • Responsive Web Design pozwala obniżyć koszty – zbudowanie jednej responsywnej strony jest zdecydowanie tańsze niż przygotowanie kilku wersji serwisu dla poszczególnych urządzeń. Ponadto strona zbudowana w RWD jest tańsza w utrzymaniu – zmiany wprowadzamy tylko na jednym serwisie oraz korzystamy z jednego CMSa (content management system), dzięki czemu wprowadzone modyfikacje są natychmiast widoczne na wszystkich urządzeniach.

„Liczba użytkowników urządzeń mobilnych zwielokrotnia się każdego roku – już dziś warto zbudować rozwiązanie, które pozwoli obsłużyć Twoich konsumentów niezależnie od ich sposobu przeglądania Internetu."

 

Michał Siejak, CEO

 

Zobacz także:

> Kampanie internetowe

> Stała obsługa marek

> Case Study: Timex – Trenuj Mądrze